İsmail Safa-Muhakemat-ı Edebiyye

13 TL. İsmail Safa'nın Muhakemat-ı Edebiyye adlı kitabı onun eleştiri alanında kaleme aldığı 18 yazıdan oluşmaktadır. Bu yazılarda 1890'lı yılların edebiyat dünyasında tartışılan temel meseleler ele...

Responsive image
YAZAR
Kolektif
DOSYA BOYUTU
5,57 MB
YAYIN TARIHI
2019
DIL
Türkçe
ISBN
9786059440905

İsmail Safa-Muhakemat-ı Edebiyye harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Kolektif. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Kolektif'den İsmail Safa-Muhakemat-ı Edebiyye kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Otuz dört yıllık ömrüne yedi şiir kitabı, bir çeviri roman ve 30 edebi eleştiri yazısı sığdırabilen İsmail Safa edebiyat tarihlerinin kendisinden çoğu kez kısaca söz edip geçtiği yazarlarımızdandır. İsmail Safa; şair Ali Kamil (Akyüz) ve Ahmet Vefa'nın kardeşi, gazeteci yazar İlhami Safa'nın ve romancı Peyami Safa'nın babasıdır. İsmail Safa'nın bugüne kadar eserlerinden sadece iki günümüz yazısıyla yayınlanabilmiştir. Tanzimat ve Servet-i Fünün dönemi şairi İsmail Safa'nın okuyuculara ulaştırılamamış eserlerinden biriside 18 edebi eleştiriden oluşan Muhâkemât-ı Edebiyye adlı eseridir.(Tanıtım Bülteninden)  


İsmail Safa Kimdir? İsmail Safanın Hayatı, Edebi Kişiliği, Eserleri Kitapları Özellikleri hakkında bilgi. Mülâhazat-ı Edebiyye (1897). Muhâkemât-ı Edebiyye (Ölümünden sonra, 1913).