Karabibik-100 Temel Eser

100 Temel Eser. Karabibik, Edebiyatımızdaki ilk gerçekçi (realist) roman / uzun hikayedir.Kahramanları köylü olan bu eserde köy insanının yaşamı ele alınmış, Anadolu köylüsünün...

Responsive image
YAZAR
Nabizade Nazım
DOSYA BOYUTU
6,72 MB
YAYIN TARIHI
2019
DIL
Türkçe
ISBN
9786050206876

Bir Karabibik-100 Temel Eser kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Karabibik-100 Temel Eser kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Nabizade Nazım tarafından yazılmıştır.


Realistlerin yolunda yazılmış roman okumamışsanız, işte size bir tane ben takdim edeyim. ... Bu gibi romancıların maksatları insani olayları sırf insan noktasından incelemek ve hikâye etmektir. Bunlar, bir insan ne gibi duygulara ve hareketlere kabiliyetli ise, ona o duyguları ve hareketleri isnat edip işi doğal sınırından çıkarmamak, yani istidatlı olmadığı özellikleri insana isnat etmemek ister. ... Bilemem benim bu Karabibik’im de ne dereceye kadar gerçek, yani makul bir roman olabildi? O hükmü siz vereceksiniz. Fakat sanırım, onu bu haliyle beraber ruhsuz bulmayacaksınız.Nabizade Nazım(Tanıtım Bülteninden)  


100% 120% 140% 160% 180% 200%. KARABİBİK, NABİZADE NAZIM Karabibik Türk edebiyat tarihinde, ilk gerçekçi uzun hikâye ve ilk köy romanı olarak, önemli bir yer tutmaktadir.