Bir Aşkın Tarihi

Mehmet Rauf. Mehmet Rauf, bir aşk romancısıdır. Saf ve ihtiraslı aşkların çalkantıları *Eylül* romanında olduğu gibi başarılı olmasa da diğer eserlerinde de yerini almıştır.

Responsive image
YAZAR
Mehmet Rauf
DOSYA BOYUTU
10,28 MB
YAYIN TARIHI
2019
DIL
Türkçe
ISBN
9786059491860

PDF formatında Bir Aşkın Tarihi. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Bir Aşkın Tarihi kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Mehmet Rauf, bir aşk romancısıdır. Saf ve ihtiraslı aşkların çalkantıları Eylül romanında olduğu gibi başarılı olmasa da diğer eserlerinde de yerini almıştır. Mehmet Rauf'u Serveti Fünun'un diğer yazarlarından ayıran en önemli unsur; dil ve anlatımındaki sadeliktir. Bir Aşkın Tarihi nde de duru ve rahat anlaşır bir dil kullanmıştır. Bu eserinde insan ruhunun derinliklerinde gezinmemiş, çevreyi hareketli ve canlı tasvirlerle anlatmamıştır. Buna rağmen aşk acısının insan ruhunda ortaya çıkardığı ıstırabı okuruna geçirmeyi başarmıştır. Hayal kırıklığının, aldatılmışlığın, ümitsizliğin uzun öyküsüdür, Bir Aşkın Tarihi. Bunun yanında, o döneme ait İstanbul yaşantısı, gençlerin davranış biçimleri ve Büyükada hakkında okuruna ipuçları vermiştir.(Tanıtım Bülteninden) 


7.92 TL. Mehmet Rauf'u Serveti Fünun'un diğer yazarlarından ayıran en önemli unsur; dil ve anlatımındaki sadeliktir. "Bir Aşkın Tarihi" nde de duru ve rahat anlaşır bir dil kullanmıştır.